Poznań czeka na Włochów

Odliczamy już dni Euro! Tłumy kibiców przyjadą m.in. do Poznania, który gościł będzie wraz z Gdańskiem drużyny grupy C – Włochy, Hiszpanię, Irlandię i Chorwację. My też tam będziemy! Mecz Włochy – Irlandia obejrzymy z 4 rzędu stadionu przy Bułgarskiej 17! Władze Poznania szacują, że miasto może odwiedzić aż 280 tysięcy fanów piłki. Przewiduje się, że najwięcej będzie Irlandczyków. Włosi chętniej kibicują drużynom klubowym niż reprezentacji, dlatego z pewnością będzie ich mniej – szacuje się, że około 10 tysięcy. Włosi zdecydowali, że zamieszkają w Krakowie, dlatego na mecze do Poznania i Gdańska będą latać samolotem. Na Placu Wolności, centralnym punkcie miasta, powstanie Strefa Kibica, która pomieści aż 30 tysięcy widzów, gdzie będzie można zobaczyć wszystkie mecze Euro. Na jej organizację Poznań wydał już 18 mln złotych. Przez 5 lat przygotowań w organizację ME, władze Poznania, ale też firmy prywatne i państwowe zainwestowały łącznie prawie 12 miliardów złotych!

W ramach jednej z wielu akcji promocyjnych, miasto zrealizowało filmy, które mają zachęcić kibiców drużyn grających w Poznaniu, do przyjazdu do stolicy Wielkopolski w czasie Euro 2012. Filmiki, pod hasłem „Come & Join” emitowane były w telewizjach gości i mają zachęcić zagranicznych kibiców do nagrywania własnych 30 sekundowych filmików, na których będą kopać piłkę w kierunku Poznania.

Filmy promocyjne kręcone były w najbardziej charakterystycznych punktach stolic krajów i tak: w Dubrowniku piłka turla się po wąskich uliczkach, Irlandczycy żonglują piłkę przy pubie na Temple Bar, Włosi dryblują na tle Colosseum, a Niemcy wykopują ją spod Bramy Brandenburskiej.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/10,114927,11526066,__2_58MB.html

W każdej sytuacji wykopana piłka ląduje na Starym Rynku Poznania, gdzie przyjmuje ją Bartosz Bosacki – były piłkarz i ambasador Euro w Poznaniu. „Grałem w klubie w Norymbergii w czasie, gdy w Niemczech odbywał się Mundial. Widziałem, jak miasto przygotowuje się do imprezy i jak wzrosła jego rozpoznawalność po mistrzostwach. Oby tak samo było z Poznaniem” – mówi Bosacki.

Na poznańskim stadionie na Bułgarskiej Włosi zagrają dwa mecze: 14 czerwca z Chorwatami i 18 czerwca z Irlandią.

In bocca al lupo!