Fiocchi di nascita

Nie tylko włoska tradycja

Fiocchi di nascita – nie tylko włoska tradycjaKto był we Włoszech, pewnie nie raz zastanawiał się, co oznaczają różowe i niebieskie „kotyliony” zawieszone najczęściej na drzwiach włoskich domów. To bardzo piękna (nie tylko włoska) tradycja zawieszania fiocchi di nascita tuż po narodzinach dziecka na znak radości i chęci zawiadomienia otoczenia o przyjściu na świat ukochanego dziecka.

Fiocchi di nascita mogą być bardzo różne – od gotowych, do szytych ręcznie, od skromnych do bardzo bogato haftowanych. Oczywiście obowiązkowo w kolorze różowym (rosa) dla dziewczynek i niebieskim (azzurro) dla chłopców. Pojawiają się przede wszystkim na drzwiach domów, ale też na drzwiach sal „porodówek”, drzwiach klatki schodowej, a nawet w biurze. W przeszłości były to proste kokardy, podobne do tych umieszczanych na prezentach, dziś ewoluowały w różne kolory, kształty, z haftami, maskotkami, rysunkami, w przeróżnych formach m.in. bocianów, balonów, aniołków i wielu innych. Często haftuje się też imię dziecka, którego narodziny się obwieszcza. Zawieszając fiocco di nascita, rodzice manifestują ogromne szczęście z powodu przyjścia na świat ukochanego dziecka, ale też dzielą się tą radosną nowiną z najbliższymi – przyjaciółmi, sąsiadami bliższymi i dalszymi, mieszkańcami osiedla, czy miasteczka.

Już dziś oryginalne, włoskie fiocchi di nascita możecie kupić w naszym sklepie internetowym!

Będą piękną, niepowtarzalną ozdobą polskich drzwi świeżo upieczonych rodziców, wspaniałym prezentem dla nich, ale też pamiątką na zawsze dla malucha!

Aby zobaczyć wszystkie wzory i kształty odwiedź już teraz nasz sklep z włoskimi pamiątkami! 


Fiocchi di nascita – nie tylko włoska tradycja   Fiocchi di nascita – nie tylko włoska tradycja